Dilek BARCİN

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Uluslararası Koordinatör

Akademik ve profesyonel hayatının uzun bir süresini Paris’te geçiren Dilek Barcin, 2015 yılında İstanbul’a yerleşmiştir. Teknoloji ve İnovasyon alanında uzmanlığı bulunan Dilek Barcin, aynı zamanda MIDDLE-X Business Accelerator’un kurucu ortağıdır. Türkiye ve Ortadoğu faaliyetlerini sürdürmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Los Angeles’ta geçirdiği 3 yıllık süre, kendisinin iş dünyasında güçlü ilişkiler kurmasına yardımcı olmuştur. 2009’da Fransa’ya döndüğünde, Fransa’da yatırım yapmak isteyen birçok Türk şirketinin gelişimine destek olmuştur.

MİDDLE X markasını kurmadan önce, Fransa Büyükelçiliği bünyesindeki Yatırım ve Ticaret ofisi Business France (Ticaret Ataşeliği) Teknoloji ve Inovasyon departmanının başında bulunmuş ve Fransız teknoloji şirketlerinin Türkiye’deki işlerini geliştirmelerine yardımcı olmuştur. Finans, telekom, perakende, e-ticaret, edtech, medya gibi çeşitli sektörlerde teknoloji geliştiren Fransız Teknoloji şirketlerine, Unicorn’lara ve Startup’lara destek vermiştir.

Çalışmalarını, gelecekteki teknolojileri belirlemek ve geliştirmek için pazarın nabzını tutmak olarak tanımlıyor. Türkiye’deki geniş ağı ve Fransız Teknoloji pazarına ilişkin derin bilgisi, iki ülke arasında önemli işbirlikleri kurmasını ve iş akışlarını yönetmesini sağlamıştır.

Türkiye’de Perakende ve E-ticaret, Fintech ve Telco gibi farklı sektörlerde birçok Teknoloji etkinliği başlatmış, Fransız Teknoloji şirketlerinin delegasyonlarına eşlik etmiş ve Türk şirketlerinin karar vericileri ile iş bağlantıları kurulmasını kolaylaştırmıştır.

Dilek, 2018 ve 2019 yıllarında, Mobile World Congress gibi dünyanın en önemli teknoloji etkinliğinde Fransız Teknoloji şirketlerini Türkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi şirketlere tanıtmaya öncülük etmiştir.

2021 yılında İstanbul’da ilk Fransa-Türkiye Perakende ve E-Ticaret etkinliğini düzenleyerek 150’den fazla üst düzey yöneticiyi bir araya getirerek Fransız delegasyonu ile Türk şirketleri arasında 100’den fazla başarılı ikili görüşme gerçekleştirmiştir.

Dilek Fransızca, İngilizce ve Türkçe olmak üzere üç dil konuşmaktadır.