Hakan Metin AKGÜN

Büyümeden Sorumlu Başkan, İcra Kurulu Üyesi – iSIMPlatform

iSIMPlatform’da İcra Kurulu Üyesi/Büyümeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Hakan Metin Akgün; Marmara Üniversitesi’nde lisans eğitimini Maliye alanında tamamladıktan sonra, Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA derecesini Kobi Yönetimi uzmanlık alanında tamamlamıştır.

Arel Üniversitesi’nde İşletme, Girişimcilik, Reklam ve Tanıtım Kampanyaları dersleri vermiş olan Hakan Metin Akgün, uzun yıllar özel sektörde, satış, pazarlama ve proje geliştirme alanlarında yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. Takım Çalışması, Yöneticilik, Liderlik, Girişimcilik, Müşteri İlişkileri ve Satış Teknikleri gibi alanlarda da eğitimler vermiştir.

Türk teknoloji şirketi Proline tarafından, “Akıllı Şehirler” alanında teknoloji üreten, yüksek teknolojiyi odağına almış startuplara yatırım yapmak üzere kurulmuş olan Proline Ventures’ın İcra Kurulu üyesi olarak da görevine devam eden Hakan Metin Akgün; üniversitelerde girişimcilik üzerine eğitim ve seminerlere de konuşmacı olarak katılmakta, çeşitli sektörel etkinliklerde de öğrenci ve girişimci adaylarıyla bir araya gelmektedir. Aynı zamanda TÜBİTAK, İTÜ Çekirdek, T3 Vakfı ve Dijital Dönüşüm Merkezi mentorları arasında yer almaktadır.